Bachovy esence

Image         Image

Užívání Bachových květových esencí cílí na duševní blokády, rozpouští různé druhy strachu, posiluje sebedůvěru a rozhodnost, léčí deprese, pocity opuštěnosti a beznaděje. Bachovy květové esence posilují životní energii, což se příznivě projevuje nejprve v rovině duchovní, pak emocionální a často i fyzické, tedy vyléčením z tělesných neduhů. Účinky Bachových esencí působí blahodárně také na domácí zvířata i rostliny.

Dr. Edward Bach, významný britský bakteriolog a homeopat, vytvořil unikátní léčebný systém využívající léčivých sil květů 38 rostlin. Objevil také postupy, jak tyto síly z květů uvolnit, zachytit a ve formě léčivých kapek podávat pacientům.

Užívání Bachových květových esencí je zcela bezpečné a nemá žádné nežádoucí účinky. Můžete je bez omezení aplikovat souběžně s homeopatickou i alopatickou léčbou.

Podávání Bachových květových esencí je velmi snadné. Nejlepší metodou je použít PET láhev o obsahu 0,5 l s neperlivou vodou, přidat do ní 4-5 kapek od každého zvoleného přípravku, láhev uzavřít a obsah protřepat. Bachovými esencemi obohacenou vody pak v průběhu dne popíjíme. K vyléčení akutních psychických stavů dochází během několika hodin. Délka užívání Bachových esencí při chronických a přetrvávajících potíží se může pohybovat od několika týdnů do dvou až tří měsíců. U Rescue® Remedy je účinek velmi rychlý, také proto, že tento přípravek cílí na akutní stres.

Pokud nepozorujete ani po několika dnech žádné pozitivní změny, je dobré znovu dobře zvážit, zda zvolná esence skutečně nejlépe vystihuje psychickou problematiku Vaši či léčené osoby a případně zvolit esenci jinou.

Pokud si někdy místo sprchování dopřejete koupel ve vaně, můžete přidat deset kapek zvolené Bachovy květové esence do připravené lázně. Při výskytu kožních onemocnění takto používejte zejména esenci Crab apple. Bachovy esence lze výhodně kombinovat s přírodními koupelovými přísadami Kneipp®. Rovněž je možné používat Bachovy esence formou obkladů, kdy se na vlhkou tkaninu nakape několik kapek esence, vlhká tkanina se přiloží na postižený okrsek (např. koleno) a překryje suchou látkou (Prieznitzův zábal).

Podávání Bachových květových esencí nemá žádné negativní vedlejší účinky, to však neznamená, že se v jejím průběhu nemohou objevit nové situace a okolnosti. S očišťováním psychiky a otevíráním blokád se může dostavit přechodné zhoršení a duševní rozkolísanost. I tělo se může začít čistit. Někdy se objeví i průjem, rýma, výtok, vyrážky na kůži a další projevy čištění těla. Tyto projevy, jak psychické tak i tělesné, však brzy vymizí a jsou vystřídány novou kvalitou života charakterizovanou jasnou myslí a zdravím. Samozřejmě, že zdaleka ne každý musí zažít nejprve pokles, aby se mohl povznést, aby se začal cítit duševně vyrovnaný a silný, tělesně zdravý a svěží a tak prožívat život v radosti a štěstí.

Délka podávání Bachových esencí je vždy individuální a měla by trvat po dobu přetrvávání potíží. Pokud se v průběhu užívání objeví další psychické stavy vyžadující jinou esenci, pak se tato nová esence jednoduše přidá k esenci současně užívané, případně lze zvážit ukončení podávání první esence a přechod na užívání esence nově zvolené.

Lidé, kteří Bachovy květové esence používají vědomě jako podporu svého individuálního duševního a duchovního vývoje, užívají tyto esence v periodách po celé roky a esence volí podle toho, jaká témata a výzvy jim život přináší.

Pro snadné vyhledání účinné Bachovy květové esence zvolte název oddělení, který vystihuje vaši situaci a duševní rozpoložení. Je možné, že to nebude oddělení jedno, nýbrž dvě nebo dokonce tři. Věnujte čas sobě a své spokojenosti. Vybírejte pečlivě, nespěchejte!

Je možné, že bude výhodné používat současně dvě nebo i více Bachových esencí současně. Maximum pro současné užívání je šest esencí. Více jich v žádném případě současně neužívejte, snížil by se tím jejich blahodárný účinek!