Maminky a děti

Homeopatie je ideální léčebnou metodou pro maminky a děti. Počínaje podporou při snahách o otěhotnění, přes řešení problémů v těhotenství (nevolnosti, podrážděnost aj.) až po homeopatickou podporu vlastního porodu.

Také poporodní zotavení, podpora tvorby mateřského mléka a mnohá onemocnění kojenců i starších dětí lze řešit elegantně, účinně a bez vedlejších účinků homeopatiky.

Podívejme se třeba na dětské nemoci. Ty bývají pro úzkostlivé maminky strašákem, před kterým by svoje děti nejraději ochránily třeba i vlastním tělem. Přitom není, čeho se bát. Právě naopak. Dítě, které prodělalo některou z dětských nemocí, udělalo současně i obrovský krok ve svém vývoji, duševním i tělesném. To potvrzují zkušení rodiče i pediatři. A právě při léčbě dětských nemocí, jakož i při léčbě dalších onemocnění, poskytuje homeopatie velmi cenné služby: umožní dítěti chorobu snadno překonat, aniž by mu přitom vzala příležitost zdolat ji vlastními silami, tedy silou svého imunitního systému. Stejně jako schopnosti studenta nebo pracovníka rostou se zvládnutými úkoly, tak se i imunitní systém dítěte posiluje zvládnutými infekcemi.

Snaha chránit své dítě proti všemu zlu světa (včetně dětských nemocí) je ve svém důsledku škodlivá. Jako nemá smysl psát za dítě domácí úkoly, stejně tak je pomýlené přenechávat boj s dětskými nemocemi vakcínám a imunitní systém dítěte nechat stát netečně stranou. Ba co hůře, imunitní systém zmatený aplikacemi rozličných očkovacích látek může začít nepředvídatelně reagovat na bezvýznamné podněty kontaktu s neškodnými látkami, třeba pylem rostlin, ořechy, mlékem, lepkem v pečivu – a alergie je na světě.

Homeopatie naproti tomu imunitní systém a přirozené hojivé a samoléčící procesy posiluje, působí tedy v souladu a harmonii s přírodou, ne proti ní.

Kromě dalších oddělení, která jsou k dispozici v sekci DOSPĚLÍ, mohou pro nastávající či novopečené maminky a taky pro jejich děti být užitečná zejména tato oddělení:

Atopický ekzém, ekzém

Bolesti břicha

Bolesti hlavy, migréna, migrény

Bolesti zad a páteře, ischias

Cestovní nevolnosti, kinetóza (kinetózy)

Černý kašel, dětské nemoci

Fobie, stres a pocity strachu

Hemeroidy (hemoroidy)

Horečka, zvýšená teplota

Hyperaktivita dítěte

Kojení, podpora tvorby mateřského mléka

Kojení, potíže dítěte

Kolpitida (zánět pochvy), výtok

Krční páteř, bolesti krční páteře

Křeče

Menstruace, menstruační potíže

Mykózy, plísně

Nervozita a podrážděnost

Nosní mandle a polypy

Opruzeniny

Plané neštovice, dětské nemoci

Podpora početí, podpora otěhotnění

Polypy, myomy a fibromy

Poruchy růstu dětí

Porod – příprava a usnadnění

Potíže v těhotenství

Prořezávání zubů

Předmenstruační syndrom

Příušnice

Spála, dětské nemoci

Spalničky, dětské nemoci

Strach, pocity strachu, tréma

Těhotenské nevolnosti, ranní nevolnosti

Větry, plynatost, nadýmání

Vlasy, vypadávání vlasů

Zácpa

Zácpa u dětí

Zánět mléčné žlázy (zánět prsu)

Zánět močových cest a močového měchýře

Zánět středního ucha, bolesti v uchu

Zarděnky, dětské nemoci

Žaludeční nevolnosti, žaludeční křeče, zvracení